jumta atjaunošana plakanajiem jumtiem

Jumta atjaunošana – darīt pašam vai uzticēt profesionāļiem?

Jumts ir viens no svarīgākajiem jebkuras ēkas elementiem, kas aizsargā to no ārējās vides ietekmes. Tomēr laika gaitā arī vislabākie jumti var sabojāties, un tādos  gadījumos ir  nepieciešama jumta atjaunošana. Šajā rakstā aplūkosim, kāpēc ir svarīgi savlaicīgi veikt jumtu atjaunošanu un kādas ir galvenās pazīmes, kas liecina par to, ka jumtam varētu būt nepieciešams remonts, kā arī palīdzēsim jums pieņemt lēmumu, vai jumtu atjaunošanu veikt pašiem vai uzticēt profesionāļiem.

Jumta atjaunošana pašrocīgi

PRIEKŠROCĪBAS:

 1. Ietaupījums uz cilvēkresursiem: Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc daudzi izvēlas veikt jumtu atjaunošanu pašrocīgi, ir izmaksu ietaupījums. Ja jums nav jāmaksā par profesionāļu darbu, varat būtiski samazināt kopējās projekta izmaksas.
 2. Kontrole pār procesu: Darot darbu pašam, jūs varat kontrolēt visus projekta aspektus, sākot no materiālu izvēles līdz darba izpildes termiņiem. Tas var būt svarīgi, ja jums ir specifiskas prasības vai vēlaties izmantot konkrētus materiālus.

TRŪKUMI

 1. Laika patēriņš: Jumtu atjaunošana prasa ievērojamu laika ieguldījumu. Ja jums ir pilna laika darbs vai citi pienākumi, var būt grūti atrast laiku šādam lielam projektam.
 2. Nepieciešamās zināšanas un prasmes: Jumta remonts nav vienkāršs uzdevums, un bez atbilstošām zināšanām un prasmēm jūs varat radīt vairāk problēmu nekā atrisināt. Nepareiza jumtu atjaunošana var radīt noplūdes, struktūras bojājumus un citas problēmas.
 3. Instrumentu izmaksas: Lai veiktu jumtu atjaunošanu, būs nepieciešami specifiski instrumenti. Daži no tiem var būt dārgi, un, ja jums nav nepieciešamo instrumentu, tos vajadzēs iegādāties vai īrēt.

Jumta atjaunošana, uzticot to jumtu profesionāļiem

PRIEKŠROCĪBAS

 1. Garantija un kvalitāte: Profesionāli jumta remontētāji piedāvā garantiju savam darbam, nodrošinot, ka rezultāts būs kvalitatīvs un ilgtspējīgs. Ja pēc remonta rodas problēmas, tās tiks novērstas bez papildu izmaksām.
 2. Darba drošība: Strādājot uz jumta, pastāv ievērojams risks gūt traumas. Profesionāļiem ir nepieciešamās prasmes un aprīkojums, lai veiktu darbus droši. Viņi arī zina, kā pareizi rīkoties ārkārtas situācijās.
 3. Laika ietaupījums: Profesionāli darbinieki var paveikt darbu daudz ātrāk nekā amatieri. Jūs varat būt drošs, ka projekts tiks pabeigts laikus, un jums nebūs jātērē savs brīvais laiks.

IESPĒJAMIE TRŪKUMI

 1. Augstākas izmaksas: Profesionāļu pakalpojumi maksā dārgāk nekā darbs pašam. Jums būs jāmaksā par jumtu profesionāļu darbu, materiāliem un iespējamiem papildu izdevumiem, piemēram, transporta vai darba aprīkojuma izmaksām, taču gala rezultāts, ko saņemsiet, noteikti būs kvalitaīvs un ilgtspējīgs.

Jautājumi, kurus sev uzdot, izvēloties par labu vienam vai otram variantam

Lai pieņemtu pareizo lēmumu par jumtu atjaunošanu, ir svarīgi rūpīgi apsvērt savas iespējas un resursus. Šeit ir daži jautājumi, kurus sev uzdot:

 1. Vai man ir brīvs laiks?
  • Jumtu atjaunošana var prasīt vairākas dienas vai pat nedēļas atkarībā no projekta apjoma. Ja jums ir pilna laika darbs vai citi saistības, jums var nebūt pietiekami daudz brīva laika, lai veiktu šo darbu pašam.
 2. Vai man ir zināšanas un prasmes, kā atjaunot jumtu?
  • Ja jums nav pieredzes jumta remontā, var būt grūti veikt darbu pareizi. Nepareiza jumta atjaunošana var radīt nopietnas problēmas, kuras vēlāk būs dārgāk labot.
 3. Kādi instrumenti ir nepieciešami darbu veikšanai? Cik tie maksā iegādājoties vai īrējot?
  • Jumtu atjaunošanai nepieciešami specifiski instrumenti, piemēram, naglotājs, jumta seguma noņēmējs, drošības aprīkojums utt. Šo instrumentu iegāde vai īre var būt dārga, un, ja plānojat veikt darbu tikai vienu reizi, tas var nebūt izdevīgi.
 4. Vai esmu gatavs uzņemties atbildību par darba kvalitāti un drošību?
  • Veicot jumtu atjaunošanu pašam, jūs esat pilnībā atbildīgs par darba kvalitāti un drošību. Ja rodas problēmas vai negadījumi, atbildība būs uz jums. Profesionāli remontētāji ir apmācīti rīkoties ar dažādām situācijām un nodrošina darba drošību.
 5. Vai man ir pieejama nepieciešamā palīdzība?
  • Jumta remonts bieži prasa vairāku cilvēku iesaisti, īpaši, ja jumts ir liels vai sarežģīts. Ja jums nav pieejami draugi vai ģimenes locekļi, kas varētu palīdzēt, profesionāļu nolīgšana var būt labākais risinājums.
 6. Vai es varu atļauties profesionāļu pakalpojumus?
  • Profesionāļu nolīgšana ir dārgāka nekā darba veikšana pašam, taču vienmēr saņemsiet labāko un kvalitatīvāko pakalpojumu. Jums jāizvērtē, vai jūsu budžets atļauj šādas izmaksas un vai jūs esat gatavs ieguldīt šos līdzekļus, lai nodrošinātu kvalitatīvu darbu.

Jumta atjaunošanas process – soli pa solim

Ja esat nolēmis veikt jumtu atjaunošanu pašrocīgi, ir svarīgi zināt galvenos soļus, kas jāveic, lai nodrošinātu veiksmīgu un kvalitatīvu remontu:

 1. Novērtējiet jumta stāvokli: Sāciet ar jumta stāvokļa novērtēšanu. Meklējiet redzamas bojājumu pazīmes, piemēram, saplaisājušus vai trūkstošus dakstiņus, noplūdes, sūnas un ķērpjus uz jumta. Veiciet jumta auditu, lai identificētu visus iespējamos bojājumus un nepieciešamos darbus.
 2. Sagatavojiet nepieciešamos instrumentus un materiālus: Pārliecinieties, ka jums ir visi nepieciešamie instrumenti un materiāli, lai veiktu jumtu atjaunošanu. Tas ietver jumta seguma materiālus, naglotājus, drošības aprīkojumu un citus nepieciešamos instrumentus. Plakano jumtu remonts un lēzeno jumtu remonts prasa specifiskus materiālus un zināšanas.
 3. Noņemiet veco jumta segumu: Ja nepieciešams, noņemiet veco jumta segumu, lai sagatavotu virsmu jaunā jumta materiāla uzklāšanai. Pārliecinieties, ka tiek nodrošināta pareiza lietus ūdens novadīšana no jumta.
 4. Pārbaudiet un remontējiet jumta konstrukciju: Pārbaudiet jumta konstrukciju un veiciet nepieciešamos remontdarbus, lai nodrošinātu, ka tā ir stabila un droša. Veiciet jumta renovāciju, ja nepieciešams, lai atjaunotu jumta struktūru un ilgmūžību.
 5. Uzklājiet jauno jumta segumu: Uzklājiet jauno jumta segumu, ievērojot ražotāja norādījumus un labās prakses vadlīnijas. Pārliecinieties, ka jumts ir pareizi ventilēts un izturīgs pret laikapstākļiem, lai novērstu ūdens pilienus no jumta un sniega uzkrāšanos.
 6. Pārbaudiet paveikto darbu: Pēc jumtu atjaunošanas pārbaudiet paveikto darbu, lai pārliecinātos, ka viss ir izdarīts pareizi un nav redzamu problēmu vai nepilnību. Regulāri veiciet sniega tīrīšanu no jumtiem, lai novērstu jumta bojājumus ziemas sezonā.

Noslēgumā

Jumtu atjaunošana ir būtisks projekts, kas prasa rūpīgu plānošanu un apsvēršanu. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties veikt darbu pats vai uzticēt profesionāļiem, svarīgi ir nodrošināt, lai jumta remonts tiktu veikts kvalitatīvi un droši. Ņemot vērā savas zināšanas, prasmes, pieejamos resursus un budžetu, jūs varēsiet pieņemt informētu lēmumu, kas nodrošinās jūsu mājas ilgmūžību un komfortu.

Ja jums ir brīvs laiks, zināšanas un nepieciešamie instrumenti, jumtu atjaunošana pašrocīgi var būt izmaksu ziņā izdevīgs risinājums. Tomēr, ja jums trūkst pieredzes vai resursu, profesionāļu nolīgšana nodrošinās augstāku kvalitāti un drošību, kas ilgtermiņā var būt izdevīgāks risinājums.