Plakanie Jumti

Piedāvājam BEZMAKSAS jumta apsekošanu visas sezonas garumā.

Mūsdienu būvniecības pasaulē arvien biežāk novērojami plakanie jumti. Ja pirms kāda laika, ap divdesmitā gadsimta norietu, plakanie jumti bija piedzīvojuši savu popularitātes kritumu, tad jau tagad tie straujiem soļiem atgriežas modē.

Ne tikai modernisma uzplaukums un jaunu, askētisku formu meklējumi padarījuši plakanos jumtus no jauna aktuālus; svarīgu lomu spēlē arī citi aspekti:

1. Finansiālais izdevīgums plakanie jumti

Tas attiecas gan uz materiālu daudzumu un tipu, gan uz darbaspēku. Mūsdienās ir pieejams plašs klāsts materiālu, kuri, attiecībā uz plakano jumtu veidošanu, ir daudz izdevīgāki. Turklāt, stāvajiem jumtiem nepieciešams daudz vairāk materiāla nekā plakanajiem.

Plakano jumtu ieklāšana ir salīdzinoši vieglāks, ātrāk paveicams darbs, tādēļ arī darbaspēks izmaksās mazāk.

2. Paaugstināta funkcionalitāte platības dēļ

Mūsdienās plakanie jumti pilda papildus funkcijas. Virsmas platība tiek izmantota terašu, dārzu, smēķētāju zonas un atpūtas vietu ierīkošanai. Šajā gadījumā tiek iegūta papildus telpa, kura, iespējams, trūkst pagalma platībā.

3. Operatīvāk paveicams darbs plakanie jumti

Plakanie jumti ir gan finanšu, gan laika ietaupījums. Plakano jumtu materiālu uzklāšana ir salīdzinoši lēts un ātrs process, tādēļ darbs tiks paveikts operatīvi – un kvalitāte netiks zaudēta.

Plakano jumtu slīpums ir no 0,7° līdz 7°. To veido nesošās konstrukcijas, kuras var būt veidotas gan no koka, gan no metāla vai dzelzsbetona, gaisa starpkārta, kā jebkuram jumtam, siltumizolācija, cietais un jumta segums. Jumta struktūra tiek veidota atšķirīgi, balstoties uz tā tipu.

Plakanie jumti iedalās divos tipos – tradicionālajos un apgrieztajos.

A) Tradicionālie plakanie jumti

Šo tipu jumtu izveidi parasti vairs nepraktizē; lielākoties, tie novērojami vecākās mājās. Tradicionālo jumtu pārklājumu veido hidroizolācijas kārta – tas bieži rada nopietnas problēmas. Hidroizolācijas kārtu tieši ietekmē klimats, straujas temperatūru svārstības un ekstrēmi laikapstākļi. Turklāt, pielietojot šo tehnoloģiju, kvalitāte nav sevišķi augsta, un siltumnoturība arī ne. Tādēļ mūsdienās pielieto apgriezto jumtu pieeju.

B) Apgrieztie plakanie jumti

Viena no svarīgākajām atšķirībām starp tradicionālajiem un apgrieztajiem jumtiem ir siltinātās kārtas pozīcija un funkcijas. Apgriezto jumtu priekšrocība ir siltinātās kārtas novietojums zem hidroizolācijas, padarot to izturīgāku un ilgnoturīgāku.

Viens no populārākajiem apgriezto plakano jumtu tipiem ir zaļie jumti; tie ir paredzēti jumta dārzu ierīkošanai. Šī funkcija sniedz ne tikai papildus platību ar iespēju uz jumta ierīkot pat atsevišķu pagalmu, bet arī lielisku siltumizolāciju.

Plakanie jumti var tikt ieklāti gan privātmājās, gan daudzdzīvokļu un biroju ēkās, kā arī citos objektos. Tie ir neatņemama nākotnes būves sastāvdaļa, kas paver neskaitāmas iespējas gan dizaina izstrādāšanas, gan papildu funkciju iegūšanas ziņā.