Ruberoīds

Piedāvājam BEZMAKSAS jumta apsekošanu visas sezonas garumā.

Viens no svarīgākajiem aspektiem, lai nodrošinātu kvalitatīvu būves kalpošanu ilgtermiņā, ir piemērotu materiālu izvēle. Jumta seguma materiālu izvēle nav viegla. Apjukt var ne vien piedāvājumu, bet arī svešvārdu klāstā. Drošai hidroizolācijai piemērots un kvalitatīvs materiāls noteikti būs ruberoīds.

Kas ir ruberoīds? “ruberoīds"

Ruberoīda jēdziens nebūt nenozīmē vienu materiālu. Pastāv neskaitāmi ruberoīda vai tā tipa materiāli, kuri atšķiras ar sīkām, bet svarīgām niansēm. Kopumā ruberoīda materiālus var iedalīt divās grupās – tradicionālajā ruberoīdā un mūsdienu jeb eiroruberoīdā.

Tradicionālais ruberoīds

Tradicionālais ruberoīds ir izgatavots no bitumena piesūcinātas papīra pamatnes; to vairs parasti neizmanto, jo kvalitatīvāks un inovatīvāks ir mūsdienu ruberoīds, kurš vairāk pielāgots šodienas vajadzībām.

Mūsdienu ruberoīds

Mūsdienu jeb eiroruberoīdu pielieto jumtu un citu objektu, piemēram, pamatu, labas hidroizolācijas nodrošināšanai, kas, īpaši jau Latvijas apstākļos, ir ārkārtīgi svarīga un neatņemama būves sastāvdaļa.

Materiālu parasti iedala divās kategorijās: ruberoīds

1. Ruberoīds celtniecībai

Celtniecībai paredzētajam ruberoīdam ir poliestera pamatne, kuras dēļ materiāls ir īpaši izturīgs gan vienkārši sliktos laikapstākļos, gan krasās un biežās klimata izmaiņās. Tādēļ arī šis tips tiek uzskatīts par kvalitatīvāku un ilgnoturīgāku.

2. Ruberoīds remontam

Taču, ja iet runa par siltumnoturību, ruberoīds remontam būs daudz piemērotāks; tas iztur līdz pat 100 °C. Turklāt, kā jau nosaukumā minēts, šis materiāls tiek biežāk izmantots remontiem, respektīvi – atjaunošanas darbiem.

Jebkurā gadījumā, materiāla izvēle ir atkarīga ne tikai no tā īpašībām, kvalitātes un vērtības, bet arī no situācijas un objekta īpatnībām. Tas attiecas arī uz ruberoīda modifikatoriem. Sākumā jānoskaidro tieši šajā gadījumā nepieciešamās īpašības un to atbilstība konkrētiem materiāliem vai vielām ruberoīda sastāvā. Balstoties uz vielu īpašībām jāizvēlas piemērotākais ruberoīda veids.

Uzmanība jāpievērš šādiem faktoriem:

1. Elastībai

Izvēloties materiālu, klienti bieži vien nemaz neaizdomājas par elastības aspektu; turklāt, ja arī par to ir padomāts, katrs mēdz uzskatīt sevi par ekspertu, galu galā – elastība taču nav kaut kas sarežģīts. Tomēr, lielākoties, elastības īpašības un tās “uzvedība” tiek pārprasta vai sajaukta. Ruberoīda elastība ir atkarīga no pielietošanas temperatūras, respektīvi – jo zemāka temperatūra, jo elastīgāks būs materiāls, jo augstāka – jo nepakļāvīgāks.

2. Biezumam

Šajā ziņā nekādu slēptu vai īpašu nosacījumu gan nav – jo biezāks būs ruberoīds, jo tas būs izturīgāks.

3. Situācijai

Kā jau minēts, materiāla izvēle jebkuros būvniecības vai remontdarbos vienmēr ir atkarīga no situācijas. Kādā vidē, kas tiek darīts – celts vai atjaunots, salabots, un kādu mērķi vēlams sasniegt. Kad tas ir noskaidrots, var sākt domāt par materiālu izvēli un to īpašībām.

4. Objektam

Līdzīgi kā ar situāciju, arī objekta būtība ir ļoti svarīga ruberoīda izvēlē. Vai tas tiks lietots pamatiem vai jumtam? Kādi būs pārējie materiāli un kādam vajadzētu būt gala objektam? Uz šiem jautājumiem atbildot, var secināt, kādas ir materiālam nepieciešamās īpašības, attiecīgi pēc kurām vieglāk izvēlēties piemērotāko materiālu.

Taču hidroizolācijas materiālu izvēle nav nekāds joks; piemērotākos un kvalitatīvākos risinājumus spēs noteikt tikai nozares profesionāļi. Roofmaster komanda piedāvās Jums ne vien labākos, bet arī izdevīgākos variantus; atstājiet materiālu izvēli speciālistu ziņā.