BIEŽĀK PIEĻAUTĀS KĻŪDAS

1.  Lētāk vai izdevīgāk?

Izvēloties pakalpojumu, prioritāte bieži ir zemākajai cenai. Rosinām aizdomāties, ka līdz ar lētāko piedāvājumu Jūs riskējat agri vai vēlu atgriezties pie attiecīgās problēmas, jo lēts materiāls ne vienmēr ir arī kvalitatīvs un pilda savas funkcijas ilgtermiņā.

2.  Veiciet izpēti! Jautājiet!

Dažādu veidu jumtiem ir savas stiprās un vājās puses. Tirgotājiem, kuri pārdod jumtu segumus, nereti ir “ieradums” pārliecināt par produktu, kas konkrētajā brīdī stāv noliktavā vai kuru izdevīgāk dotajā brīdī tirgot. Arī jumiķi mēdz būt dažādi – neprazdami darboties ar cita veida materiāliem, iespējams, pārliecina pasūtītāju par sev tīkamāko risinājumu. Rezultāts viens – pasūtītājs ieguldījis līdzekļus un ieguvis segumu, kuru nemaz nav vēlējies vai tas izrādījies nepiemērots. Nepieļaujiet šo kļūdu – skrupulozi izrunājiet visas nianses, lai ne tikai izstrādātājs saprot Jūsu vēlmes un vajadzības, bet arī Jums ir izpratne, kas notiek ar Jūsu jumtu!

3.  Vai lielāks ir labāks?

Pasūtītājs, kuram galvenais nosacījums ir kvalitāte, uzreiz meklē lielāko uzņēmumu, kurš specializējas konkrētajā nozarē. Pastāv stereotips – jo lielāks uzņēmums, jo labāku kvalitāti tas spēj nodrošināt savam klientam. Šis stereotips ir maldīgs, jo kvalitāti nosaka meistaru zināšanas un attieksme.

4.  Profilakse ietaupīs līdzekļus.

Atjaunojot jumta segumu, nereti valda pieņēmums – ja jumts ir uzstādīts, tad varam vismaz uz 15 gadiem par to aizmirst. Tomēr der atcerēties, ka jebkuram jumtam neieciešama regulāra profilaktiskā apkope vismaz divas reizes gadā. Tādas vēlamas vēlā rudenī, kad nobirušas lapas, un pavasarī, kad tas jāatbrīvo no lapām, gružiem un sūnām. Tāpat jāapkopj ūdens notekcaurules, teknes, vietas, kur segums saskaras ar skursteni, tas ļaus izvairīties no neplānotiem izdevumiem.

5.  Šķembas un bitumena ruļļu materiāls.

Jumtiem, kuriem virs klasiskā ruberoīda hidroizolācijas kārtas ir šķembu klājums, kvalitatīvi piekausēt ruļļu materiālu nav iespējams! Tas vispirms jāpārklāj ar plānu cietās akmens vates kārtu.

6.  Skārda jumts un bitumena ruļļu materiāls.

Situācijā, kad tek klasiskais skārda jumts, bet to nomainīt negribas, ir iespēja jumtu pārklāt ar uzkausējamo ruļļu materiālu, taču tas nav ieteicams, jo uguns liesmas itin viegli var pakļūt zem valcēm. Mēs ruļļu materiālu uz skārda jumtiem kausējam tikai virs iepriekš uzlikta aizsargmateriāla, bet arī ļoti retos gadījumos!

7.  Vecais segums zem jaunā.

Pilna vecā seguma noņemšana ir pilnīgi lieka un remontdarbus sadārdzinoša procedūra. Tā nav lietderīga pat tad, ja vecā seguma slāņi pilnīgi piesūkušies ar ūdeni. Vienas vasaras sezonas laikā viss, kas tecēs, iztecēs caur pamatni. Pārējo izsūks aeratori.

8.  Peļķes un plakanais jumts.

Prasība, lai uz jumta vispār nebūtu peļķes, nav izpildāma, jo horizontālā jumta ietvaros to panākt nav iespējams. Ja uzliesim ūdeni uz galda, arī tad veidosies peļķes.

9.   Korekcijas ar javas kārtu.

Priekšlikums koriģēt jumta slīpumu ar javas kārtu ir tikpat avantūristisks kā augstāk minētie pasākumi. No otras puses – nav pieļaujamas bedres ar izteiktām malām, kā arī paaugstināts jumta līmenis iekšējo noteku tuvumā. Nepieciešamās korekcijas tiek veiktas ar piķi, asfaltbetonu un citām metodēm.

Tehnoloģiskais darba apraksts

Jauns jumts

 1. Pamatne, betona pārklājums, metāla segums, koka segums
 2. Tvaika izolācijas ieklāšana un pārlaidumu stiprināšana
 3. Siltumizolācijas ieklāšana no 20mm līdz 300mm un vairāk
 4. Siltumizolācijas stiprināšana ar jumta dībeļiem
 5. Hidroizolācijas ieklāšanas darbi/uzkausēšana no 1 līdz 3 kārtām
 6. Skārda apdares darbi
 7. Aeratoru iestrāde jumta segumā

Vecs jumts

 1. Vecā jumta seguma attīrīšana, sagatavošana darbiem vai pilnīga vecā seguma demontāža
 2. Uz jumta esošo bedru līdzināšana, līmeņa izveide jumtam (pēc nepieciešamības)
 3. Hidroizolācijas uzkausēšana 1, 2 vai vairāk kārtas
 4. Skārda detaļu nomaiņa vai atjaunošana.